תחנת הכח רוטנברג

על הפרויקט במספרים
6,500 מ''ק חפירה
15,700 מ''א כלונסאות
3,750 טון פלדה
3,550 מ''א שונות

שנות ביצוע הפרויקט: 2015-2018

מזמין העבודה: חברת החשמל לישראל

עובדים מספרים: אלקנה סימקוביץ, מנהל פרויקט

ביסוס יחידות 1 עד 4 למתקן להפחתת תחמוצת הפחמן. תחנת הכוח רוטנברג שהוקמה בשנת 1990, היא אחת מתוך שתי תחנות הכוח הגדולות והפעילות בישראל. בפרויקט זה חברת החשמל מקימה מתקן SCR שמפחית את תחמוצת הפחמן בתחנת הכח, שכן הוא גורם זיהום מרכזי. המתקן שיוקם  יבצע  פירוק כימי, כך שתחמוצות החנקן תהפוכנה לבלתי מזיקות. חלקנו בפרויקט היה ביצוע הביסוס, במסגרת כך ובאמצעות מכונת קידוח מותאמת קדחנו כלונסאות ביסוס בקטרים גדולים ובעומק 50 מטר מתחת לגשרי צנרת ומתקנים אחרים, בתוך מתקן פעיל, ובהמשך ביצענו ביצוע יסודות מבטון מזוין מיקום והרכבת ברגי עיגון למתקן בדיוק רב.

האתגר הגדול ביותר שלנו היה לבצע את העבודה בתוך תחנת כוח פעילה. על ידי היערכות לוגיסטית מיוחדת ורב-שלבית, התאמנו את הציוד ההנדסי למגבלות השטח והגובה ושילבנו כלובי הזיון בעבודת הכלונסאות. הצוות המסור עבד ברצף 24 שעות ביממה מבלי להפריע לעבודה הפעילה  בתחנת הכוח והצליח להשלים את העבודה בזמן. פרויקט מסוג זה בתוך תחנת כח פעילה ועובדת מחייב היערכות לוגיסטית , התאמת הציוד ההנדסי למגבלות השטח והגובה, הכנסת כלובי הזיון ב 8 חלקים לכל כלונס ועבודה רציפה 24 שעות ביממה ובשלביות במסגרת אילוצי העבודה של המתקן הפעיל.

אני גאה להיות חלק ממיזם כל כך חשוב שנועד ליישר קו עם סטנדרטים גבוהים של איכות סביבה. בזכותו, כולנו נושמים אוויר נקי יותר.